Centrum Transferu Wiedzy

Aktualności

28.07.2017

Innowacyjność i nauka w służbie polskiej gospodarce

 

          

                                    

Poszukiwanie leku na cukrzycę typu 2, badania nad pożytecznymi wirusami niszczącymi bakterie dziesiątkujące rodziny pszczół miodnych i inteligentne znaki drogowe - to tylko niektóre z projektów dofinansowanych w konkursach Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

W czerwcu ruszył trzeci konkurs Narodowego Centrum Badań i Rozwoju na projekty aplikacyjne w Programie Inteligentny Rozwój. Łączny budżet na dofinansowanie innowacyjnych projektów wynosi 200 mln złotych. Pomysł skierowany jest do jednostek naukowych współpracujących z przedsiębiorcami w ramach konsorcjum.

 

- Celem konkursu jest wyłonienie tych projektów, które w największej mierze doprowadzą do realizacji celów ogłoszonych w strategicznym dokumencie. Chcemy wspierać projekty badań przemysłowych, eksperymentalnych, prac rozwojowych, jak również przedsięwzięć, które przyczynią się do wzrostu innowacyjności polskiej gospodarki - opowiada dr Jolanta Wudarczyk-Czapczuk.

Jakie projekty mają największe szanse na dofinansowanie? Co dotychczas udało się osiągnąć dzięki dofinansowaniom z ramienia NCBR? Zapraszamy do słuchania.

 

Audycja powstała w ramach cyklu sponsorowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.

 

Tytuł audycji: Eureka- PolskieRadio.pl Jedynka

 

Prowadzi: Dorota Truszczak

 

Goście: dr Jolanta Wudarczyk-Czapczuk (Narodowe Centrum Badań i Rozwoju), dr Ewa Jończyk-Matysiak (Instytut Immunologii i Terapii Doświadczalnej im. Ludwika Hirszfelda Polskiej Akademii Nauk we Wrocławiu)

Centrum Transferu Wiedzy Uniwersytetu Medycznego w Lublinie