Centrum Transferu Wiedzy

Aktualności

20.12.2016

Nowa platforma do szybkich kontaktów przedsiębiorców z naukowcami

Platforma Inventorum przeznaczona jest dla:

- małych i średnich przedsiębiorstw, które nie mogą sobie pozwolić na utrzymywanie kosztownego zaplecza naukowego. Przedsiębiorcy znajdą tutaj kontakty do ekspertów – naukowców aktywnych w swoich dziedzinach, którzy pomogą w przygotowaniu analizy rynku, branży czy ekspertyzy dla projektowanego produktu.

- naukowców, którzy szukają współpracy z przemysłem, partnera do komercjalizacji wyników swoich badań. Wprowadzenie swojego pomysłu do bazy pozwala na bezkosztowe sprawdzenie czy jest atrakcyjny dla rynku.

 

 

Baza informacji zawiera także konferencje i spotkania - okazje do nawiązania ciekawych kontaktów off-line

System przeznaczony jest dla wszystkich branż i wszystkich dziedzin nauki, dlatego programiści z Ośrodka Przetwarzania Informacji stworzyli  inteligentne algorytmy, które zarekomendują przedsiębiorcom pomysły na usprawnienie usług czy produktów oferowanych przez ich firmę w formie innowacji czy trwających projektów. Pozostaje tylko dobrać partnerów do współpracy. Jeżeli rekomendacje systemu Ci nie odpowiadają, zawsze możesz przeszukiwać bazy danych zadając zapytania w języku zbliżonym do naturalnego. System odpowiednio indeksuje i łączy semantycznie wszystkie informacje w nim zgromadzone, tak aby udostępniać je Tobie w przyjaznej i zarozumiałej formie.

 

Wejdź na www.inventorum.opi.org.pl

 

 

Centrum Transferu Wiedzy Uniwersytetu Medycznego w Lublinie